Rogue One: Star Wars Story online

Nový díl legendární série Star Wars je tady – Rogue One: Star Wars Story. Tentokrát to ale bude celé trochu jiné. Čeká nás úplně nový samostatný film ze světa Star Wars. I tak ale jistě bude stát za to! Hned na úvod vám musíme prozradit, že nás tento snímek prostě dostal!

Film Rogue One: Star Wars Story online.

Nová série akčních sci-fi snímků Star Wars neboli Hvězdné války konečně přichází do našich kin. Čekali jsme dlouho, ale o to větší nálož se pro nás chystá. Je to celá série filmů, která bude opět produkována společností Lucasfilm, distribuovat jej bude studio Walt Disney, jenž práva na slavnou vesmírnou ságu koupilo. Rogue One je už druhý v pořadí. Skalní fanoušci Star Wars vkládali do nové série nemalá očekávání, a to i přes skutečnost, že některé ústřední osobnosti se výrazně proměnily. Jenže doba se nějak vyvíjí a pokud chce člověk být u toho, tak se tomu prostě musí také přizpůsobit.

Hvězdné války jsou zpět!

Nový Star Wars film měl premiéru v kinech 12. 12. 2016. Vy to však nemusíte ani v tom nejmenším řešit. S námi si totiž můžete tento skvělý film přehrát online. Přímo zde jsme ho pro vás přichystali ke zhlédnutí na pouhých pár kliknutí myši. Pro aktivaci přehrávače se stačí jenom přihlásit.

Pozadí filmu

Začneme hezky od představení tvůrců a postupně se prokoušeme až k samotnému ději filmu Rogue One: Star Wars Story. Velkou změnu zaznamenala například režie, té se ujal Gareth Edwards. Studio dalo důvěru velmi mladému ale zkušenému anglickému režisérovi, který má za sebou akční filmy, jako je Godzilla, natočil také dokumenty Zničující katastrofy a Válečníci.

Tohle je úplně nový příběh.

Scénář k filmu napsala dvojice Tony Gilroy a Chris Weitz. První zmíněný v poslední době napsal scénář k filmům Bourneův odkaz, Dvojí hra nebo Ďáblův advokát, druhý zmíněný je autorem scénáře k snímkům jako Twilight sága: Nový měsíc, Jak na věc nebo Prci, prci, prcičky. Kamery se ujal Greig Fraser, který má za sebou natáčení filmu Sněhurka a lovec, 30 minut po půlnoci nebo Hon na lišku. I hudba výrazně změnila své tvůrce, kompozicí byl pověřen americký skladatel Michael Giacchino, který má přeci jen s tématem zkušenosti díky filmu Star Trek: Do neznáma.

O akci a napětí nebude nouze.

Z herců, kteří ve filmu zazáří, zmiňme Felicity Jones, britskou herečku, která se objevila v takových filmech, jako je třeba Amazing Spider-Man 2, Teorie všeho a nebo Vrtěti ženou. Sympatický je pak herec Diego Luna, mladý Mexičan, kterého známe z Knihy života. Sérii exotických herců doplňují také Riz Ahmed (Černé zlato, Uzavřený kruh) nebo Donnie Yen, čínský herec známý z filmu Tygr a drak: Meč osudu nebo Sedm mečů. Australana Bena Mendelsohna známe díky filmům Hazardní hráči nebo Černé moře. Dále se ve filmu objeví Forest Whitaker, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Jonathan Aris, Warwick Davis, Jimmy Smits, Attila G. Kerekes, Ned Dennehy nebo Daniel Eghan.

Film režíroval Gareth Edwards.

Rogue One: Star Wars Story byl natáčen ve filmových studiích Elstree v Herfordshire, některé exteriérové scény byly natáčeny na Maledivách, na atolu Laam Atoll. Je zajímavostí, že původně se snímek měl v překladu nazývat Darebák jedna. Důvod byl jednoduchý, název by měl korespondovat s filmem Návrat Jediho, ve kterém se označení Darebák používá pro název letky. Nakonec ale Falcon, který film distribuuje, rozhodl, že bude užíván název originální, nepřeložený.

Příběh

A o čem bude děj filmu? To vám hned a moc rádi prozradíme. Skupina Rebelských bojovníků pod vedením Jyn Ersa se po založení Galaktického impéria vydává na misi, během které chce ukrást plány Hvězdy smrti. Hlavním jejím motivem je postava jejího otce, který, jak to tak vypadá, začal s Impériem spolupracovat.

Skupina Rebelských bojovníků pod vedením Jyn Ersa má důležitou misi.

O úspěchu nebo neúspěchu Vzpoury rozhodne náhoda, štěstí, dobře připravený plán a samozřejmě krásná žena. Diváka čeká 133 minut skvělých efektů, napínavého děje a atraktivního prostředí. Ačkoliv Rogue One: Star Wars Story dějově předchází IV. epizodě, nepůsobí tato nenávaznost jakkoliv rušivě. Fanoušci série se v ději rychle zorientují, nezasvěcený divák bude vnímat především děj, tedy žádné další rozměry filmu jej nebudou rušit.

A jestli nabízí film něco skutečně nového, tak to jsou exteriérové scény, které jsou s promyšleností a fantazií zasazeny do celého sci-fi prostoru, který působí neskutečně živě, ale stále velmi kompaktně. Na Rogue One se pracovalo opravdu hodně a je vidět, že všichni kolem si byly dobře vědomi, jak velká je Star Wars značka a kolik má věrných fanoušků po celém světě. A ti přeci snad ani nemohou být zklamáni!

Trailer k filmu

Malá videoukázka filmu Rogue One: Star Wars Story, která vás zasvětí do atmosféry tohoto epického příběhu. Nejenom podle našeho názoru se máte opravdu na co těšit. Čeká nás film nabitý nejenom akcí, ale také se zajímavým příběhem.

Rogue One: Star Wars Story hodnocení

Jen málokterý film si zaslouží takové pozornosti, jako právě tento nový snímek ze série Hvězdných válek. Tentokrát na to půjdeme z trochu jiného soudku, kdy si představíme nové hrdiny s vlastním příběhem. Je to vlastně úplně nový snímek jenom zasazený do světa Star Wars. Někdo bude z této informace trochu mrzutý, ale kdo jí dokáže dostatečně strávit, tak bude jistě více než spokojený. Rogue One: Star Wars Story je totiž objektivně velmi kvalitní snímek, na kterém se nešetřilo. Každý záběr je vypilovaný k detailu a natáčený s maximální precizností. A to je to, co na tomto filmu opravdu velmi oceňujeme a je to také hlavní důvod, proč vám ho musíme doporučit ke zhlédnutí. Prostě si ho sami co nejdříve pusťte a uvidíte, že budete také maximálně spokojeni. Dost slov. Rogue One si rozhodně přehrajte s námi online a dobře se bavte!