Film Mlčení online

Film Mlčení online ke zhlédnutí. Přehrajte si přes internet toto nové zajímavé drama. Jedná se o historický příběh natočený v nezvyklé Mexicko Tchai-wanské koprodukci. Je to příběh jenž nás zavede do historického Japonska, jenž se rozhodlo uzavřít před světem. Nový snímek fenomenálního režiséra Martin Scorsese vás dozajista očaruje.

Exkluzivně na této webové stránce jsme pro vás připravili ke zhlédnutí opravdu hodně povedené a zajímavé drama jménem Mlčení nebo také v anglickém originále Silence. Snímek dlouhý 161 minut měl premiéru ve čtvrtek 16. 2. 2017. Vy ale rozhodně nemusíte běžet do nejbližšího multikina, vy si ho s námi můžete přehrát úplně jednoduše a zdarma přes internet. Celé je to záležitost jenom na pár kliknutí myši. Pojďte do toho skvěle a užijte si to. Maximálně jak jenom to půjde!

Film Mlčení online ke zhlédnutí.

Pozadí filmu

A co jsme si pro vás dnes připravili? Mlčení je historické drama na základě knižní předlohy japonského spisovatele Šúsaka Endó přichází v netradičním koprodukčním provedení, totiž v mexisko-tchaj-wansko-americké spolupráci. Scénář napsal na motivy románu Ja Cocks a pomohl mu i samotný režisér Martin Scorsese.

Teď si to celé rozebereme podrobněji. Autorem knižní předlohy je Šúsaku Endó (1923 – 1996), japonský spisovatel, autor knih Moře a jed, Žena, kterou jsem opustil, Břehy Mrtvého moře nebo Život Ježíšův. V Japonsku se jednalo o velmi populárního spisovatele, v jehož dílech se mísila náboženská i humoristická témata. Za zmínku stojí, že Endó byl předsedou japonského PEN klubu.

Otec Rodrigues a otec Garupe mají těžký úkol v uzavřeném Japonsku.

Režie se ujal Martin Scorsese (74 let), americký režisér, jeden z nejoceňovanějších režisérů současnosti, za kterým stojí snímky jako Vlk z Wall Street, Letec, Počítání mrtvých, Mafiáni, Poslední pokušení Krista nebo Taxikář. Za kameru Scorsese postavil Rodriga Prietu, mexického kameramana, se kterým spolupracoval třeba právě na snímku Vlk z Wallstreet, z dalších Prietových filmů zmiňme Vodu pro slony, Zkrocenou horu nebo 8. míle. Hudbu k snímku složili Kim Allen Kluge a Kathryn Kluge.

Nový snímek režiséra Martin Scorsese.

Herecké obsazení

A co herci? Do hlavní role byl obsazen Andrew Garfield, mladý Kaliforňan, za kterým stojí snímky Já jsem tady, Neopouštěj mě, Králova přízeň nebo Vraždy v Yorkshiru, objevil se ale také v seriálech, např. v Doctor Who. Dále se ve filmu objeví Adam Driver, herec s neuvěřitelně pestrým původem, stejně jako s pestrým životním osudem. Uveďme např. fakt, že po 11. září dobrovolně vstoupil k námořní pěchotě. Objevil se ve filmech Doktor smrt, V nitru Llewyna Davise nebo Ptáče. Ze tváří, které jsou známé široké veřejnosti, zmiňme Liama Neesona, anglického herce, který hrál ve filmu Noční běžec nebo v historickém velkofilmu Království nebeské.

Snímek nabídne ale také řadu výrazně exotičtějších herců, japonského Tadanobu Asano (Cesta na pobřeží), jeho krajana Šin´ja Cukamoto (Blíženci), Jósuke Kubozuka (Ichi, slepá samurajka), Ogata Issei a další. Film byl za kameru nominován na Osara, Ogato Issei si zase vysloužil nominaci za Nejlepšího herce ve vedlejší roli na Los Angeles Film Critics Association.

Působivé historické drama.

Příběh

Děj snímku se odehrává v 17. století v Japonsku, právě sem se totiž vydají dva mladí jezuitští mnichové, kteří se snaží nalézt svého zmizelého učitele. Problémem je ale fakt, že právě zde je jejich víra mimo zákon a jejich přítomnost je v zemi zakázána. A tak se rozehrává dobrodružná a napínavá akce, která se stává nejen cestou za nalezením mistra, ale také zkouškou vytrvalosti a víry. A v neposlední řadě také zkouškou přežít, u které výsledek vůbec není jasný.

Poutavý příběh o hledání.

Mlčení online

Film Mlčení online ke zhlédnutí pro vás. Následující video vám pomůže si udělat lepší představu než cokoliv jiného, zda tento film skutečně stojí za to. Udělejte si vlastní názor. Trailer prozrazuje, že půjde o opravdu hodně našlapanou zábavu.

Závěr

Mlčení je v mnoha ohledech opravdu hodně kvalitní film, z kterého budou fanoušci Martina Scorseseho doslova nadšeni. Je to zajímavý historický příběh, který nás zavede do zcela nového a neznámého prostředí. Na druhou stranu Japonsko je pro mnoho lidí možná až moc velká exotika, ke které se jenom těžko hledá vztah. Co mi vlastně víme o této zemi a jejich dějinách na počátku novověku? Problémem může být rovněž fakt, že pro diváka, kterému je cizí náboženské téma, bude snímek poměrně dlouhý a ve své podstatě bez akce. Adrenalinových momentů je skutečně jen málo, především proto, že opravdové drama se neodehrává na plátně, ale v nitru obou stěžejních postav.

Divák očekávající akční velkofilm bude zklamán. Hloubavější divák naopak nadšen. Na druhou stranu nabídne film řadu podnět k zamyšlení, vnitřní boj se sebou samotnými. Téma filmu stojí sice mimo hlavní námětovou linii současné kinematografie, ale možná právě to z něj dělá snímek, který stojí za pozornost. Což potvrzují také dobré herecké výkony a skvěle odvedená práce filmařů. Film Mlčení je bezesporu kvalitním snímkem, jenž byste si neměli nechat ujít. Tak pojďte do toho s námi a dobře se bavte!