Egon Schiele online

Film Egon Schiele online ke zhlédnutí pro vás. Zbrusu nový dramatický snímek o životě jednoho velkého umělce. Malíř a grafik, který se na počátku 20. století dokázal opravdu velmi prosadit a zaujmout široké davy svou originální tvorbou. Takové je toto životopisné drama režiséra Dietera Bernera.

Přímo zde na této webové stránce jsme pro vás přichystali online ke shlédnutí film Egon Schiele. Už jenom název film prozrazuje o čem, nebo spíše o kom tento film bude. Čeká vás opravdu strhující příběh umělce, který se dokázal prosadit se svou originální tvorbou, jakkoliv se to na začátku zdálo nepravděpodobné. Egon Schiele dokázal abstrakci povznést na něco, co se stalo naprosto běžným. Jeho největší múzou byly zároveň ženy, což se nestyděl ukázat ani na svých obrazech.

Film Egon Schiele online pro vás.

Film Egon Schiele jsme pro vás přichystali online ke zhlédnutí na této webové stránce. Video s filmem jsme získali ještě před jeho oficiální premiérou, která byla 10. 11. 2016. Právě a jenom díky tomu si můžete tento film přehrát opravdu jednoduše a pohodlně online. Určitě vás nezklame kvalita, protože pro vás máme celý film v HD rozlišení.

Recenze filmu Egon Schiele

Za filmem stojí velmi zkušený rakouský filmař Dieter Berner původem z Vídně. Na kontě má celou řadu filmů, na kterých se podílel jako režisér, scénárista a dokonce i herec. Dříve režíroval hlavně filmy pro televizi, ale nyní se čím dál tím víc zaměřuje i na svojí vlastní tvorbu určenou pro kina. Nepřekvapí, že scénář ke svému novému snímku si napsal sám společně s Hilde Berger.

Egon miloval ženy a ony zase jej.

Příběh filmu nás zavede do Vídně počátkem 20. století. Je to místo, kde doslova kvete umění a rozvíjejí se jeho nové formy. Doba nazrála a k nelibosti mnohých se o slovo hlásí nové žánry zaměřené na abstrakci. Jsou to díla expresionistů a kubistů, ale na světlo se derou práce i mnohem mladších a odvážnějších autorů. Jedním z nich je i Egon Schiele.

Působivý životní příběh jednoho umělce.

Egon Schiele vychází ze secese a doslova miluje tvorbou svého krajana Gustava Klimta. Vlastní tvorba ho ale postupně nutí vytříbit si styl a najít úplně nové výrazové prostředky. Egon Schiele přichází se svým vlastním pojetím expresionismu a realizuje se na svou dobu ve velmi odvážných aktech. Ženy jsou jeho hlavní inspirací a on to nemíní nijak skrývat. Možná právě proto se ocitá v nelibosti mnohých mocných lidí své doby. Křesťanská morálka totiž podobné zobrazení ženy zavrhuje.

Egon Schiele ale patří k těm málo odvážným umělcům, který je ochotný obětovat pro svou tvorbu vše. Možná právě proto dokázal vytvořit díla, kterém v mnohém dodnes inspirují a dokážou změnit pohled člověka.

Trailer k filmu

Traile k filmu Egon Schiele. Následující krátká ukázka vám ukáže malé střípky z tohoto zajímavého snímku. Rozhodně si tento úryvek filmu pusťte co nejdříve.

Egon Schiele hodnocení

Životopisné filmy slibují mnoho. Málokdy jsou ale napínavé a zároveň tak obohacující. Egon Schile žil svůj život na plno. Vynikal v mnoha ohledech. Tvořil bez ohledu na konvence i to, že proti němu mnozí jiní lidé vystupovali. Je to člověk, který zemřel jako velmi mladý, jeho dílo se ale stalo nesmrtelným. Dodnes patří nejenom k předním rakouským umělcům, ale jeho jméno se dokázalo prosadit v celosvětovém měřítku. Film režiséra Dietera Bernera je působivou výpovědí o jeho životě a nám nezbývá nic jiného, než vám tento snímek doporučit. Pojďte si ho přehrát s námi hezky pohodlně a zdarma a dobře se bavte!